Поврзи се со нас

Фудбал

ФОТО: Ибрахимовиќ се огласи по дербито со Интер и испрати порака кој е главен во Милано

Златан Ибрахимовиќ по двонеделната пауза и карантинот поради позитивниот тест на Ковид 19, се врати на теренот и првиот меч му беше градското дерби против Интер. Токму тој со два гола беше заслужебн за победата од 2:1. Милан со 12 бодови од четири одиграни кола е лидер, а Ибрахимовиќ се огласи по дербито на Инстаграм поставувајќи фотографија од крвав лав.
Со оглед на тоа дека лавот е кралот на џунглата јасно е што сакаше да порача Ибра. Воедно под сликата напиша кусо „Слава“.

-текстот продолжува по рекламата-

View this post on Instagram

-текстот продолжува по рекламите-

Fame

A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic) on

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама