Connect with us

Кошарка

ФОТО: „Кралот“ Џејмс го исполни ветувањето за Коби Брајант

Објавено:

Леброн Џејмс на пријателскиот меч против Орландо носеше платнен прстен со бројот 24 кој го носеше неговиот пријател Коби Брајант кој загина во хеликоптерска несреќа. Воедно „Кралот“ Џемјс носеше алка на која пишуваше „ветување“. Тој најави дека во текот на мечевите кои следуваат на секаков можен начин ќе се обиде да му одаде почит на Коби Брајант.


Инаку, на пријателскиот меч против Орландо, Леброн постигна 20 поени, а ЛА Лејкерс лавеше со 119:112.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама