Поврзи се со нас

Фудбал

ФОТО: Кристијано Роналдо и коронавирус, се е ок!

Вчера сите светски угледни медиуми објавија дека Кристијано Роналдо е позитивен на коронавирус, односно Ковид 19. Тој играше за репрезентацијата против Франција, а потоа во пресрет на следниот натпревар против Шведска, кој се игра вечерва беше повторно тестиран. Тестот беше позитивен.

-текстот продолжува по рекламата-

Сега, тој се наоѓа во изолација, но медиумите успеаја да го фотографираат додека се „сонча“ на тераса. Видно е расположението кај него, а со гестикулацијата со рацете покажа дека се е ОК. Нема симптоми и неговата здравствена состојба е добра.

 

-текстот продолжува по рекламите-

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама