Поврзи се со нас

Фудбал

ФОТО: Куман брка уште еден млад фудбалер на Барселона

Ако се исклучи Миралем Пјаниќ, Барселона во изминатиот период само работи на излезна насока, а на влезна ништо. Откако стана јасно дека Самедо, Видал, па и Суарез нема да бидат дел од тимот во новата сезона, Куман реши да се ослободи од уште еден фудбалер. Тоа е младиот Рики Пуиг, на кого Холанѓанецот му рекол дека е подобро да оди на позајмица и да игра отколку да остане во тимот.

Advertisement