Connect with us

Ракомет

ФОТО: Листа на најплатени ракометари, погледнете колку заработува Кире Лазаров во Нант

Објавено:

Македонскиот најдобар ракометар Кирил Лазаров се најде на 14-тата позиција на најплатени ракометари во 2020-та година. Тој според порталот „sportekz“ има базична плата од 500 илјади евра, или 30 илјади евра месечно.

На листата убедливо прв е Микел Хансен со 2,5 милиони евра базична плата. Следува Линдберг со 1,55 милиони, а првата „тројка“ ја заокружува Лук Абало со 1,25 милиони.

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама