Поврзи се со нас

Фудбал

ФОТО: „Лудакот“, тренер на Алиоски, доби улица со свoето име

Голема чест за Марсело Бјелса во Лидс. Поради тоа што го врати тимот во Премиер лигата, доби улица со неговото име. „Лудакот“, како што го нарекуваат тренерот на нашиот Алиоски, по 16 години го врати овој тим во најсилната англиска лига.

Advertisement