Connect with us

Фудбал

ФОТО: Македонија ќе добие уште еден прекрасен стадион, Беласица најави чудо

Освен арената „Тодор Проески“, Македонија ќе добие уште едно прекрасно фудбалско здание. ФК Беласица најави промоција на проект за нов стадион кој ќе го носи името на Благој Истатов. Стадионот ќе биде модерен, со сите стандарди на УЕФА и ФИФА.

Од овој клуб повеќе детали и промоција на  проектот најавија за утре.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com