Поврзи се со нас

Фудбал

ФОТО: Марадона хит на интернет, причина е неговата маска против Ковид 19

Славниот аргентински фудбалер Диего Марадона поторно е во центарот на вниманието, пред се на социјалните мрежи каде што е хит. Овој пат причина е неговата маска за заштита од Ковид 19. На натпрвеарт на неговата Гимнасиа против Сан Лоренцо, Марадона се појави со маска со која личеше дека е космонаут.

 

View this post on Instagram

 

¡Es de otro planeta! 🪐 🔟😍

A post shared by Gimnasia y Esgrima La Plata (@gimnasia_oficial) on

Advertisement

Facebook

Реклама