Connect with us

Ракомет

ФОТО: Нашиот Кире – “TOP GUN” на светскиот ракомет

Објавено:

Специјализираниот интернет портал за ракомет „Balkan handball“ на интересен начин го претстави нашиот Кире Лазаров, кој со својот Нант ги започна подготовките за новата сезона. „TOP GUN“ на светскиот ракомет, Чичко Кире ја стартуваше последната сезона.

Секако на овој начин овој портал ја најави сезоната во Нант на Кире пред се во Лигата на шампионите, како последна во неговата кариера бидејќи е најавено дека ќе се повлече.

Лазаров има 40 години, а секако е еден од само двајцата ракометари кој успеал да постигне повеќе од 1000 голови во ЛШ.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама