Поврзи се со нас

Фудбал

ФОТО: Нејмар се повреди, изразот на лицето доволно говори

Бразилецот Нејмар пред време го напушти мечот во Истанбул, но на крајот ПСЖ славеше со 2:0 против Башикшехир. Не се знае колку е сериозна повредата, но изразот на неговото лице доволно говори дека не станува збор за превентивна измена, туку дека навистина повредата е сериозна.

Инаку, за една година ова е трета посериозна повреда за Нејмар.

loading...

Facebook