Поврзи се со нас

Фудбал

ФОТО: Нема службени 3:0 за Јувентус, Министерството за здавство го одложи мечот Јувентус-Наполи

Министерството за здравство донесе одлука и препорача мечот Јувентус –Наполи да биде одложен поради тоа што во тимот од Неапол има заразени фудбалери, меѓу нив и нашиот Елиф Елмас.

Претходно раководството на Серие А порача дека доколку Наполи не отпатува во Торино и не се појави на овој натпревар, резултатот ќе се регистрира со службени 3:0. Сепак,  последните информации велат дека Министерството за здравство порачало овој меч да биде одложен. Се чека официјална потврда.

Advertisement