Поврзи се со нас

Фудбал

ФОТО: Ниту короната ништо не му може, Златан со 39 години изгледа како терминатор

Златан Ибрахимовиќ по две недели самоизолација и работа во домашни услови, конечно е подготвен да настапува за Милан и тоа во најдобар можен момент. Милан викендов што следува го игра дербито против Интер, а Ибра ќе биде во составот.

Почна да тренира со останатите играчи од тимот, а како што вели тој ниту короната не му може ништо. Впрочем на 39 години, колку што има многумина негови поранешни соиграчи се во пензија, а тој изгледа како терминатор.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама