Connect with us

Фудбал

ФОТО: Објавата на Луис Суарез на Инстаграм нема да им се допадне на навивачите на Јувентус

Роналд Куман неодамна седна на клупата на Барселона и наводно телефонски му порачал на Луис Суарез дека место за него во новиот тим нема. Па така, Јувентус тргнал по неговите услуги, медиумите објавија дека се е договорено, дури и се спомнуваше плата од 10 милиони за двегодишен договор.
Сепак, веројатно останувањето на Лионел Меси сменило многу работи. Имено, денешната објава на Суарез на Инстаграм нема да се допадне на Јувентус, или навивачите на овој тим. Тој напиша дека информациите за негова продажба и заминување се лажни вести.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com