Connect with us

Тајмаут

ФОТО: Ова е девојката која успеа да го скроти поранешниот напаѓач на Арсенал

Објавено:

Никлас Бентнер, поранешен напаѓач на Арсенал, Јувентус, Фолфзбург, Копенхаген, ќе се жени. Неговата сопруга ќе биде девојката Филин Ропсторф, модел, со која веќе извесно време се во врска.

„Немирниот“ Данец, кој имаше бурна кариера, на и надвор од фудбалскиот терен, конечно ќе се врзе за една лично. Според дел од заедничките фотографии се чини дека Бентнер си најде сродна душа.

Иако не е позната датата за свадбата, сека парот потврди дека наскоро ќе има венчавка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by P H I L I N E P I (@philineroepstorff) on

 

View this post on Instagram

 

Connect with nature @bendtner

A post shared by P H I L I N E P I (@philineroepstorff) on

 

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com