Поврзи се со нас

Фудбал

ФОТО: Последно понижување на Бејл, уште не заминал официјално, а Реал го даде дресот на друг

Герет Бејл е во Лондон, треба да ги мине лекарските прегледи, но имаше одредени проблеми. Меѓутоа тоа нема да го спречи неговото враќање во Тотенхем. Викендов трансферот треба да биде официјализиран.

Но, Реал Мадрид уште еднаш покажа дека едвај чекал Велшанецот да замине. Доказ за тоа е дресот со неговиот број. Имено, иако се уште Бејл официјално не е заминат, сепак „единаесетката“ му е доделена на Марко Асенсио.

 

Advertisement

Facebook

Реклама