Connect with us

Фудбал

ФОТО: Повредата на ногата на претепаната фудбалерка изгледа ужасно

Фудбалерката на ПСЖ, Кеира Хамрауи беше претепан неодамна на улиците на Париз.

Француските медиуми пред неколку дена објавија дека нејзината соиграчка Амината Диало го организирала нападот бидејќи наводно била лута што го загубила местото во стартниот состав.

Сепак, Амината набрзо беше ослободена. Се испостави дека нема врска со нападот, а сите останаа шокирани кога се дозна дека веројатен организатор на се е легендарниот француски фудбалер Ерик Абидал.

Абидал бил во тајна љубовна врска со Кеир, а го погодило тоа што таа решила да го остави и се решил на одмазда.

Угледниот весник „L’Equipe“ објави и фотографија од ногата на несреќната фудбалерка кој беше претепан со метални шипки.

Вака изгледа ногата на 31-годишната фудбалерка по нападот.

Реклама

Facebook

Реклама