Connect with us

Фудбал

ФОТО: Репрезентацијата замина за Тбилиси, чекаме втора победа

Македонската фудбалска репрезентација замина за Тбилиси, каде утре и гостува на Грузија во рамките од второто коло од новиот циклус на Лигата на Нации. Се според протоколот, со маски, дезинфекција, тестирање.

Ова е втор меч, а секако целиот тим, но и спортската јавност очекува втора победа, по онаа над Ерменија. Како што е познато на овој меч селекторот Игор Ангеловски не може да смета на Иван Тричковски и Кире Ристевски.

ФОТО: ФФМ

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com