Connect with us

Фудбал

ФОТО: Роналдо се обиде уште еднаш да го изведе „небескиот скок“, но приземјувањето беше болно

Published

on

Јувентус славеше во 32.коло против Парма со 3:1 и ја продолжи големата битка за пласман во ЛШ. Кристијано Роналдо беше виновник за еден гол на Парма, а не блескаше на овој меч. Имаше бледо издание, иако како и секогаш се трудеше да постигне гол.

Но, неговиот обид непосредно пред израмнувањето на резултатот (водеше Парма) заврши болно. Имено, тој се обиде уште еднаш да го изведе неговиот познат „небески скок“, но приземјувањето не беше како што очекуваше. За среќа без поголеми последици.

Facebook