Connect with us

Фудбал

ФОТО: Само еден фудбалер утрово бил на тренингот на Барселона, погодувате кој?

Навивачите на Барселона се пресќени. Нивниот миленик во изминатите неколку години Лионел Меси остана на „Камп Ноу“, барем уште оваа сезона. Тој не тренираше со екипата до пред некој ден, односно додека не стана јасно дека нема да замине.

Утрово на тренингот на Барселона имаше само еден фудбалер. Да, погодувате тоа беше Меси. Додека сите останати добија слободно претпладне, тој дојде во тренинг центарот и тренираше самостојно, со цел да го надомести загубеното.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com