Connect with us

Тајмаут

ФОТО: Сестрата на Нејмар ги излуди фановите со фотографии во обична бела маица

Објавено:

Рафаела Сантос е сестра на напаѓачот на ПСЖ, Нејмар. Факт е дека овој потег ѝ помага на патот кон славата, но таа исто така има стекнато голем број следбеници благодарение на нејзиниот изглед.

Таа е проследена со 5,6 милиони обожаватели на социјалните медиуми, поточно на Инстаграм. Ова ѝ носи огромен профит, но и популарност. Бројките се зголемуваат од ден на ден, а тоа се должи на самата Рафаел, која објавува различни, претежно провокативни фотографии.

Сепак, треба да се потенцира дека Рафаела не оди до крај, во најголем дел, ова не се груби фотографии што би ги окарактеризирале како „експлицитна содржина“, но фановите се воодушевени од позирањето на Рафаела во маици.
Таа е убава, згодна, привлечна и нејзиното тело е украсено со разни тетоважи, а облините се исто така нешто што може да се нарече „адут“.

„Изгледате убаво, овие слики исто така може да бидат врамени и поставени на ѕидот“, напиша еден обожавател, додека друг додаде: „Едноставно божествено“.

Рафаела има посебна врска со неговиот брат Нејмар. Тој си истетовир „Сорела“ на своето тело, што значи сестра на италијански јазик, додека на телото на Рафаела има тетоважа со натпис „Фратело“, односно брат.

View this post on Instagram

👽

A post shared by Rafaela (@rafaella) on

View this post on Instagram

1,2..

A post shared by Rafaela (@rafaella) on

View this post on Instagram

😃

A post shared by Rafaela (@rafaella) on

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама