Connect with us

Фудбал

ФОТО: Стигна нова потврда дека Алиоски е на излезна врата во Лидс

Published

on

Како што се чини, тренерот Марсело Биелса не смета повеќе сериозно на нашиот Џани Алиоски. Претходно во денот медиумите објавија дека тој порачал на агентот да му најде нов клуб и дека сака да замине од Лидс, иако во декември велеше дека нема намера да заминува. Сепак со оглед на тоа дека веројатно завршила „љубовта“ со тренерот Биелса, а доказ за тоа е и денешниот состав за пресметката со Астон Вила каде Алиоски го нема во првиот состав, најверојатно репрезентативецот на Македонија од идната сезона ќе игра во друг клуб.

Facebook