Поврзи се со нас

Фудбал

ФОТО: Стигнаа резултатите од повредата на Ван Дајк, ќе мора на операција, паузата ќе биде многу долга

Нови шокантни вести за Ливерпул. Најдобриот дефанзивец Ван Дајк кој заработи сериозна повреда на мечот со Евертон ќе мора на операција. „Црвените“ потврдија дека фудбалерот ги скинал лигаментите и ќе мора да биде извршен оперативен зафат. Паузата се прогнозира дека ќе биде најмалку шест месеци. Ова навистина се лоши вести за Ливерпул.

Advertisement