Поврзи се со нас

Фудбал

ФОТО: Тренинг на Македонија во пресрет на дуелот со Косово

Македонската фудбалска репрезентација почна со мини-подготовките за дуелот со Косово кој се игра на 8-ми октомври во рамките од плејофот во Лига на нации. Како што е познато, го нема Елиф Елмаз кој доби позитивен тест на Ковид 19.

Останатите играчи се тука, секако и Горан Пандев во чиј тим Џенова имаше многу заразени лица, но сепак за среќа неговите тестови беа негативни.

Advertisement

Facebook

Реклама