Connect with us

Фудбал

Фудбалерите на Интер имаат причина за славје, „легнаа“ платите за јануари

Published

on

Вчера медиумите на Апенините објавија дека Интер му должи пари за трансферот на Лукаку, како и дека не платиле рата која требале да ја исплатат уште пред неколку месеци. Сопствениците на Интер, компанијата Сунинг е во големи финансиски проблеми, поради тоа сакаат дури да го продадат клубот.

Денеска, се појавија информации дека фудбалерите на Интер ги добиле платите за јануари, а со тоа малку е смирена атмосферата во соблекувалната.

Исто така Интер договорил со Јунајтед ратата да биде пролонгирана до јуни 2021.

 

Facebook