Connect with us

Фудбал

Газдата на Наполи позитивен на Ковид 19, присуствувал на состанок на Серие А

Првиот човек на Наполи, Аурелио де Лаурентис е позитивен на Ковид 19. Сепак, италијанските медиуми велат дека тој иако имал симптоми, бил тестиран, а присуствувал на состанок на Серие А во пресрет на новата сезона.

Резултатите пристигнале по состанокот, а веројатно ќе има големи критики за него поради неодговорноста. Инаку, новата сезона во Серие А, според планираното треба да започне следниот викенд, односно за десет дена.

 

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com