Connect with us

Фудбал

Герет Бејл заминува, а познато е кој ќе ја наследи неговата единаесетка

Со оглед на тоа дека Герет Бејл заминува и тоа во Тотенхем, дресот со број 11 станува слободен. Еден фудбалер веќе ја пикирал оваа бројка, а тоа е Марко Асенсио. Најверојатно на него и ќе му припадне, иако овој број според шпанските медиуми го посакува и младиот Бразилец, Винициус Жуниор.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com