Connect with us

Фудбал

Го „бркаше“ Интер, а тој заврши во Бенфика

Португалскиот клуб Бенфика на својата интернет страница го промовираше довчерашниот дефанзивец на Тотенхем, Јан Вертонген како ново засилување. Тој во португалскиот тим доаѓа како слободен играч откако не го продолжи договорот со англискиот тим.

33-годишниот белгиски дефанзивец пред само неколку месеци беше поврзуван со трансфер во Интер, односно како замена за Диего Годин, за кој се најавуваше дека ќе замине од Милано.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com