Connect with us

Други спортови

Ѓоковиќ по 29. пат го совлада Надал

Објавено:

Новак Ѓоковиќ го победи Рафаел Надал со 6:2, 7:6 (7-5) во вториот натпревар од сингл и изедначи на Србија во финалето на АТП Купот против Шпанија. Ѓоковиќ беше подобар од Надал по 29-ти пат во кариерата и им даде шанса на „Орлите“. Можност за голем успех ќе бидат дуелите во кои Новак веројатно ќе игра со Виктор Троцки.

 

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com