Connect with us

Фудбал

Готово е падна договор за Тијаго Алкантара, се сели во Англија

Фудбалерот на Баерн Минхен Тијаго Алкантара по освоената триплета се сели во нов клуб. Новиот предизвик ќе биде Ливерпул и Премиер лигата. Како што информираат дел од светските медиуми, англискиот шампион се согласил да исплати 30 милиони евра обештетување на Баерн Минхен за услугите на овој фудбалер.

 

loading...

Преговорите траат долго, на крајот според информациите завршиле успешно, па Алкантара до крајот на неделава треба да замине во Англија.

Алкантара седум години го носеше дресот на Баерн Минхен. Освои апсолутно се со германскиот тим за кој одигра 235 мечеви и постигнал 31 гол.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com