Поврзи се со нас

Фудбал

Гризман одигра фантастично во дресот на Франција, па го „пецна“ тренерот на Барселона

Репрезентацијата на Франција синоќа славеше против Хрватска на гостински терен во Лигата на нации со 2:1. Одлична партија имаше Антоан Гризман кој постигна и еден гол. По мечот даде интересна изјава која на некој начин е провокација за тренерот на Барселона, Роналд Куман, со оглед дека не бриљира во дресот на каталонскиот тим.

-Овде се чувствувам одлично. Главната причина е што овде тренерот знае што сакам да играм и затоа што има голема доверба во мене, изјави Гризман.

 

 

Advertisement

Facebook

Реклама