Грмеше, се лудуваше: Црвена Звезда до јубилејна 20 титула! (ВИДЕО)

Американскиот кошаркар Били Берон е херојот на Црвена Звезда, најзаслужен за освојувањето на титулата во финалната серија добиена со 3:1.

Во финалниот плеј-оф од најсилното српско кошаркарско првенство составот на Црвена Звезда славеше во салата „Пионир“ со резултат 76:75.

https://youtu.be/CSYaLDnq97Q

Американецот Берон со кош во последната секунда им донесе радост на своите соиграчи и навивачи, а тага во редовите на „црно-белите“.

СЛОБОДЕН ПЕЧАТ