Connect with us

Други спортови

Грција ја потопи Србија – лош старт за српската ватерполо селекција на ЕП во Будимпешта

Објавено:

Српската ватерполо репрезентација загуби од Грција на стартот на Европското првенство во Будимпешта.

Исто како што се очекуваше, Грција беше премногу силна за српските девојки, така што конечниот резултат го покажува односот на силите во арената Дуна – 26: 7 (9: 1, 5: 3, 5: 2, 7: 1).

Три гола за Србија постигнаа Јелена Вуковиќ и еден постигнаа Тијана Јаковlевиќ, Ања Мишковиќ, Катарина Чегар и Ана Миличевиќ.

Србија во второто коло се среќава со уште еден далеку посилен ривал – Русија!

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com