Connect with us

Фудбал

Играчите кои се слободни ова лето би можеле да направат застрашувачки тим (ФОТО)

Објавено:

И ова лето, европските клубови ќе имаат можност да ги грабнат потписите на бројните sвезди без да плаќаат обештетување на ниту еден клуб, бидејќи овие sвезди ќе бидат слободни.

Како што сме навикнати, секоја година има добар играч на трансфер пазарот кој може да се донесе бесплатно, бидејќи неговиот договор со клубот каде што играше истече.

Оваа година, списокот го води Уругваецот Единсон Кавани, кој го напушта ПС| по седум лета. Покрај него, на истиот список се и играчи како Гeце, Вилијан, Лалана, Давид Силва.

Подолу можете да видите како изгледа тимот составен од само играчи кои ќе бидат слободни ова лето:

Се разбира, за повеќето од нив, нема да има проблеми кога станува збор за изнаоѓање на ново опкружување. Така, Кавани веќе се поврзува со Интер, Рома, Атлетико, Вилијан со ПСЖ, Геце со Интер и т.н.

 

 

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама