Connect with us

Фудбал

Интер се ослободи од ветеранот, тој веднаш најде нов клуб, се врати во „старото јато“

Антонио Конте по заршувањето на минатата сезона, отпиша неколку играчи. Меѓу нив беше и шпанскиот играч за врска Борха Валеро. Шпанецот не се изнаигра минатата сезона, па беше јасно дека ќе замије. 35-годишниот Валеро се врати во Фиорентина од каде што практично дојде во Интер пред три години. Тој во Фиренца доаѓа како слободен играч, а потпиша едногодишен договор. За овој тим играше пет сезони.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com