Connect with us

Други спортови

Историски дуел! Надал и Ѓоковиќ се најдоа очи в очи пред излез на теренот, еве што се сличи (ВИДЕО)

Објавено:

Во тек е првото финале на АТП Купот меѓу Србија и Шпанија.

Она што сите го чекаат е дуелот на двајца најдобри тенисери на светот, Рафаел Надал и Новак Ѓoковиќ, меч за кој ќе одлучат многу работи по натпреварот Лајовиќ – Баутиста-Агут.

Нешто пред да го зафатат теренот, двајцата се сретнаа во ходникот на арената Кен Росвел во Сиднеј. Колку и да се обидат да се надигруваат едни со други, да го освојат трофејот повеќе во борбата за најдобро од сите времиња, сепак постои голема почит меѓу двете тениски велемајстори.

Додека се подготвуваа да излезат, Новак и Рафа се збогуваа со насмевка.

 

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com