Connect with us

Фудбал

Изречени казните за тепачката на мечот ПСЖ-Марсеј, Нејмар добро помина

Дисциплинската комисија на Лига 1 ги изрече суспензиите на играчите кои учествува во тепачката во финишот на мечот помеѓу ПСЖ и Марсеј. Најлошо помина Курзава кој е суспендиран дури шест мечеви, додека Нејмар и Паредес се казнети со по два меча, плус еден кој е условен. Сите тројца фудбалери веќе одработија еден меч суспензија, а тоа е синоќешниот на ПСЖ против Метц на кој славеа со минимални 1:0.

Во тимот на Марсеј со три мечеви с суспендиран Амави, а еден меч Бенедето. Против Алваро Гонзалес е покрената истрага за можни расистички навреди, додека Ди Марија денеска ќе биде на сослушување за наводното плукање на противнички играч. Двајцата се уште не се суспендирани.

 

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com