Connect with us

Фудбал

Јапонците ја шокираа Германија на теренот, а потоа ја шокираа јавноста со она што го направија во соблекувалната (ФОТО)

Јапонија испиша голема победа од 2:1 преку пресврт против фаворитот Германија. Ова по победата на Саудиска Арабија против Аргентина со истиот резултат, беше второ големо изненадување на СП во Катар. Колку што фудбалерите на Јапонија ја шокираа на теренот Германија, толку ја шокираа јавноста, но во позитивна смисла со она што го направија во соблекувалната. Пред заминувањето го сообраа целото ѓубре, ја исчистија соблекувалната, а дури и оставија фигури на птици, направени од хартија.


Освен фубалерите, истото го направија и навивачите на Јапонија на трибините.

Facebook

Реклама