Connect with us

Фудбал

Јунајтед без Де Хеа до крајот на месецот поради важна приватна причина

Published

on

Голманот на Манчестер Јунајтед, Давид Де Хеа добил еден месец одмор, бидејќи го очекува своето прво дете со партнерката Едурн. Таа треба да се породи во следните две недели, па Солскјер излегол во пресрет на барањето на првиот чувар на мрежата и му дозволил да отсуствува еден месец.

Прв избор сега за голот на Јунајтед ќе биде Хендерсон.

 

Facebook