Connect with us

Фудбал

Јувентус официјално раскина со Игуаин, стигнува напаѓач од Челзи

Италијанските медиуми соопштија дека синоќа Јувентус и официјално го раскинал договорот со Гонзало Игуаин и наскоро треба да добие нов напаѓач. Нема да биде тоа Луис Суарез, ниту Един Џеко, туку Оливие Жиру од Челзи.

Новинарот Џанлука ди Марцио тврди дека францускиот напаѓач и „Старата дама“ договориле двегодишна соработка за годишна плата од 4,5 милиони евра. Челзи од трансферот ќе добие 5 милиони.

 

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com