Connect with us

Други спортови

КФМ го организираше сениорското државно првенство

Објавено:

Во спортската сала „Крсте Мисирков” во населба Ченто на 11-12 јануари се одржа државното првенство во сениорска конкуренција, како и “плеј оф” натпреварите  во кати и во борби.

Настапија вкупно 78 натпреварувачи од 26 клубови.

Резултатите од државното првенство можете да ги погледнете ТУКА.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com