Connect with us

Ракомет

Кире Лазаров со овие ракометари планира да се спротивстави на Финска и Швајцарија

Published

on

Селекторот на машката сениорска репрезентација, Кирил Лазаров го објави поширокиот список на ракометари за претстојните квалификациски натпревари со репрезентациите на Финска и Швајцарија за пласман на Европското првенство 2022.

На списокот на Лазаров се наоѓаат: Никола Митревски, Мартин Томовски, Марко Кизиќ, Васил Гогов, Андреј Петков, Дејан Манасков, Бојан Маџовски, Цветан Кузмановски, Иван Димитровски, Гоце Георгиевски, Ненад Костески, Мартин Поповски, Томислав Јагуриновски, Стојанче Стоилов, Жарко Пешевски, Никола Маркоски, Михаил Аларов, Кристијан Симоновски, Филип Талески, Филип Кузмановски, Дејан Кукуловски, Емилијан Ѓорговски, Михајло Младеновиќ, Филип Миркуловски, Марко Мишевски, Горан Крстевски, Дарко Кондев, Игор Ѓоргиев, Марко Стојковиќ, Давид Ставревски, Павле Атанасијевиќ, Марко Митев, Мартин Велоковски, Мартин Серафимов и Кирил Лазаров.

Средбата со Финска е закажана за 28 април на гостински терен, додека со Швајцарците, Македонците ќе играат на 2 мај во CЦ „Јане Сандански“ во Скопје

 

 

Facebook