Connect with us

Фудбал

Коронавирус во Манчестер Сити

Двајца фудбалери на Манчестер Сити се позитивни на коронавирус. Станува збор за Лапорте и Махрез, а и двајцата се станеви во изолација согласно протоколот на Премиер лигата и здравствените власти на Велика Британија.

Немаат симптоми, а се претпоставува дека доколку ситуацијата не се влоши, тогаш ќе бидат подготвени за почетокот на сезоната.

Да потсетиме, претходно се сомневаше дека Рахим Стерлинг исто така е позитивен со оглед на тоа дека на Јамајка беше гостин на роденденот на Усеин Болт, кој пред неколку дена беше позитивен на коронавирусот.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com