Connect with us

Фудбал

Куман за ситуацијата со Меси: Тој беше во конфликт со клубот

Новиот тренер на Барселона, Роналд Куман, запрашан од новинарите, зборуваше за ситуацијата со Лионел Меси и неговата желба да замине од клубот. Како што вели Холанѓанецот, тој немал никакви проблеми со фудбалерот. Куман вели дека Меси имал конфликт со клубот.

-Тоа беше главно конфликт помеѓу Меси и клубот. Јас зборувам со него за целата ситуација. Тој ќе остане со нас и ќе продолжи во тимот како и досега, вели Куман.

Откако не беше пронајден заеднички јазик за желбата на Меси за заминување, Аргентинецот одлучи да остане уште една сезона и да го одработи договорот до крај. Што ќе се случи во иднина, никој не знае, иако прогнозите се дека тој ќе замине во Манчестер Сити како слободен играч.

 

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com