Поврзи се со нас

Фудбал

Легендата на Реал Мадрид, но и Покетино, кандидати за наследници на Зинедин Зидан

Според шпански „АС“ Зинедин Зидан добил ултиматум од Флорентино Перез да победи на претстојните два меча, во сабота против Барселона и во вторник против Менхенгладбах, во спротивно ќе добие отказ.

Доколку не успее Французинот да ја задржи својата позиција, за негов наследник во игра се две имиња. Првото е Маурицио Покетино, екс тренер на Тотенхен, а вотрото е легендарниот Раул Гонзалез, вистинска икона на Реал Мадрид.

 

loading...

Facebook