Connect with us

Фудбал

Левандовски се огласи на Твитер: „За некои моменти …“

Љубителите на фудбалот синоќа гледаа нереален натпревар помеѓу Барселона и Баерн во четвртфиналето од Лигата на шампионите, а на крајот Баварците славеа со дури 8:2.

Никој не ја понижи Барселона како Баерн во синоќешниот натпревар, а неверојатно е што таков тим прими дури осум гола. Но, сигурно најголемото изненадување е што Роберт Левандовски постигна само еден гол.

Полјакот игра оваа сезона во фантастична форма и синоќа во самиот финиш тој некако успеа да се најде на списокот на стрелци.

Веднаш по натпреварот, Левандовски се огласи на Твитер и покажа колку навистина ужива во ваков вид на победа на германскиот шампион.

loading...

„За некои моменти, едноставно нема зборови“, напиша Левандовски по натпреварот.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com