Поврзи се со нас

Фудбал

Лидс победи, историски настап за нашиот Алиоски

Македонскиот репрезентативец Алиоски дебитираше во Премиер лигата во дресот на Лидс. Тој остана на клупата за резервни фудбалери во првото коло на гостувањето кај Ливерпул, што значи дека вечерва против Фулам го одигра својот прв меч во најсилната англиска лига. Лидс славеше со 4:3, а Алиоски во игра влезе во 70-тата минута.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама