Поврзи се со нас

Фудбал

Ливерпул не застанува, по Алкантара уште едно засилување од 45 милиони фунти

Англискиот првак наскоро ќе добие ново засилување. По Тијаго Алкантара кој дојде од Баерн Минхен, нов член на „црвените“ ќе биде Диого Жота од Вулверхемптон. Според англиските медиуми за овој играч, кој игра на крилните позиции, но и како напаѓач, Ливерпул ќе плати 45 милиони фунти. Жота треба да биде замената за Салах и Мане, односно фудбалер кој ќе биде донесе квалитет во ротацијата со овие играчи, бидејќи сезоната е долга, а има неколку фронтови.

-текстот продолжува по рекламата-

 

-текстот продолжува по рекламите-

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама