Connect with us

Фудбал

Ма какво заминување, Солскјер уверен: „Ги разбирам навивачите, но ќе се вратиме на вистинскиот пат“

Манчестер Јунајтед доживеа нов удар.

Во 12. коло од Премиер лигата беа поразени од Ватфорд со 4:1.

Навивачите со право се лути, „црвените ѓаволи“ изгледаат лошо, а се чини дека нема ништо за заминувањето на Оле Гунар Солскјер, ако се суди по изјавата на Норвежанецот по натпреварот.

„Секогаш верувам во себе. Сигурен сум дека можеме да се вратиме на вистинскиот пат“, додаде Солскјаер потоа.

„Сочувствувам со навивачите, знам како се. Во многу лоша состојба сме. Се срамиме од некои резултати, но веруваме дека ќе биде подобро“.

Јунајтед се наоѓа на седмото место во Премиер лигата со 17 бодови, но и четири порази во последните пет натпревари. Во следното коло ја имаат најтешката можна задача и му гостуваат на лидерот на табелата, тимот на Челзи.

Реклама

Facebook

Реклама