Connect with us

Други спортови

Мареј: Ако седам дома ќе имам само повеќе деца

Објавено:

„Имам две деца, трето ќе се роди наскоро. Ако седам дома, тогаш ќе имам повеќе, па затоа ќе играм уште долго“, вели Мареј.

Британскиот тенисер Енди Мареј по победата над Стан Вавринка од Швајцарија во финалето на турнирот во Антверпен, најави продолжување на кариерата, бидејќи, како што рече, ако стави крај, ќе има многу деца.

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама