Connect with us

Фудбал

Мауро Икарди шокираше со објавената фотографија, што се случува со напаѓачот?

Published

on

Аргентинскиот напаѓач објави фотографија на социјалните мрежи која шокираше многумина. Голем број на фанови беа зачудени, прашуваа дали е коронавирус, дали е некаква болест, што се случува со напаѓачот.

Откако видел што направил, се одлучи да ја објасни ситуацијата.

-За сите оние кои ги интересира, станува збор за хипербарична комора која ја имам дома, а која ми помага да ги спречам повредите и ми помага побрзо да се опоравам од мечевите и треинзите, напиша Икарди.

Икарди е само еден во низата фудбалери кои користат хипербарична комора. Вдишуваат чист воздух, а притисокот е три пати поголем од атмосферскиот.

 

Facebook